Професійно про струни від Thomastik-Infeld: Чи можливо використовувати альтові струни на скрипці?

Альтові струни можуть бути використані на скрипці. Щоправда, це прийнятно лише для струн Ля зі сталевою основою. Усі інші альтові струни, включаючи струни Ля з синтетичною основою, не підходять для використання на скрипці, оскільки сила їхнього натягу занадто низька для меншого інструменту.

Постає питання: чому б хтось хотів використовувати альтову струнну на скрипці? Відповідь: скрипкові струни Ля створені для продукування звуку з високим ступенем блиску, в той час як альтові струни Ля звучать тепліше. Якщо мета – надати скрипці більш теплого звучання, ви можете використовувати на скрипці альтову струну Ля. Альтова струна Ля володіє кращою стійкістю до корозії, якщо обмотана хромованою сталлю. Для досягнення більш багатого звучання майстри Thomastik рекомендують використовувати альтову струну Ля Peter Infeld®PI21 (входить до комплекту PI200), а для досягнення більш яскравого звучання – альтову струну Ля Vision® VI21 ​​(входить до комплекту VI200).

Зверніть увагу: ви можете використовувати альтові струни для скрипки лише у тому випадку, якщо співвідносите струни для альта розміром 4/4 зі струнами для скрипки розміром 4/4. У зворотній ситуації, струни для скрипки розміром 4/4 були б занадто короткими для альта розміром 4/4. Для того, щоб використовувати струни альтові струни Ля на скрипці, необхідно вкоротити струну приблизно на 5 см зі сторони кілка. Для цього рекомендується використовувати добре загострений різак для струни.

Звичайно, важливою є також правильна сила натягу струни. Довжина вібруючої частини струни скрипки розміром 4/4 становить 32,5 сантиметри. Для альта ця довжина, як правило, становить між 37 і 38 сантиметрами. Якщо порівнПроювати силу натягу струни Ля для скрипки розміром 4/4 зі струною Ля для альта розміром 4/4, то на перший погляд вони, очевидно, не співпадатимуть. Та оскільки сила натягу альтової струни Ля розраховується для інструмента з більшою довжиною вібруючої частини струни, вона буде відповідним чином зменшуватися при встановленні на скрипку, що є коротшою за альт.

Якщо ви хочете самостійно обчислити силу натягу струни для інструменту, нові струни на який встановлені власноруч вами, застосовуйте наступну формулу:

Tags: , , , ,