Larsen Strings

Любов до музики та пристрасть до чудового звучання

Компанія Larsen Strings (Данія) визнана одним із лідерів у виробницві струн для скрипок, альтів, віолончелей. Засновник компанії, скрипаль Лауріц Т. Ларсен, колись ствердив: «Якби я не був глибоко відданим музиці, я б не виробляв струн. Я все ще вважаю себе перш за все музикантом…». Нещодавно компанія відсвяткувала своє 25-річчя «з любов’ю та пристрастю» до музики – і зараз продовжує рухатися далі під надійним керівництвом засновника.

Лауріц Ларсен рано проявив яскраві музичні здібності, здобувши популярність як юний і талановитий скрипаль. Він полюбив класичну музику, згодом вступив до консерваторії та продовжував розвиватися як обдарований музикант. Одним із перших місць праці Лауріца Ларсена став Південний Датський симфонічний оркестр.

Перший виклик майстрам, який прийняв Ларсен, полягав у тому, що кілька десятиріч тому справді якісні струни для віолончелі годі було знайти. Музичне обдарування, технічні здібності та надзвичайна винахідливість дозволили Лауріцу Ларсену створити нові унікальні струни для віолончелі. Вироблені у звичайному гаражі, ці струни стали початком нової компанії, яка з часом отримала назву Larsen Strings.

Струни Larsen мають виняткову якість звуку, а також відзначаються значною силою і блиском. Зокрема, струна «ля» виготовляється з алюмінієвою обмоткою, а також зі сталі (середня жорсткість). Більшою популярністю користується остання, оскільки вона служить довше, а також яскравіше звучить. Також у звичайний набір струн входять струни «ре» (синтетика з алюмінієвою обмоткою) та «соль» (синтетика, срібна обмотка). Крім того, аналогічну струну «ре» (синтетика, срібна обмотка) можна замовити окремо. Струни «мі» Larsen Strings виробляє або зі звичайної, або з позолоченої сталі.

Також бренд Larsen можна зустріти ще в двох варіаціях: Larsen Tzigane та Larsen Virtuoso. Larsen Tzigane – це більш вдосконалені струни, в основу яких покладено нейлон. Їхній звук багато хто визнає багатшим і наділеним ширшим спектром відтінків звучання. Larsen Virtuoso – це нові інноваційні синтетичні струни, виготовлені з зовсім інакшими показниками сили натягу. Чудово пасують і до антикварних інструментів – їх відрізняє теплий тон.

Серед музикантів струни Larsen користуються неабиякою популярністю. Насолоджуватися їхнім звучанням полюбляють німецькі віолончелісти Alban Gerhardt та Daniel Müller-Schott, скрипалька Alina Pogostkina. Партнерами компанії є Південний Данський симфонічний оркестр та Kronberg Academy.