Професійно про струни від Thomastik-Infeld: Які матеріали використовуються для обмотки струни та в чому полягають їх особливості

Компанія Thomastik-Infeld використовує в якості матеріалу для обмотки струн плоскі або круглі дроти з алюмінію, срібла, хром-нікелевої сталі, нікелю, вольфраму або золота. Натомість олово використовується не для обмотки, а для покриття струн.

Алюміній:

Алюміній та його сплави є найбільш широко використовуваними легкими сплавами у виробництві струн. Завдяки щільності 2,7 г/см³, алюміній є найлегшим металом в індустрії виробництва струн. З цієї причини, його використовують головним чином для виготовлення скрипкових та альтових струн Ля з синтетичною основою.

Срібло:

Існує широкий асортимент сплавів срібла. Деякі з них також можуть містити у незначній кількості нікель, що в рідкісних випадках може викликати алергічну реакцію. Втім, Thomastik-Infeld також використовує повністю позбавлене нікелю срібло. Щільність срібла становить приблизно 10,5 г/см³. Цей метал практично не піддається корозії, хоча і може потьмяніти при контакті з сірою в повітрі. Під впливом ультрафіолетових променів срібло зачасту тьмяніє ще швидше. Однак, це абсолютно не впливає на якість та звучання струни. Це просто оптична реакція.

Хром-нікелева сталь:

Хром-нікелева сталь, відома також як хром-сталь, сталь Ніроста або нержавіюча сталь. Якщо ви бачите в каталозі струн Thomastik-Infeld приставку «хром», це завжди вказує на використання хром-нікелевої сталі. Хром у чистому вигляді – дуже крихкий матеріал, який неможливо обробити, тому технологічно потрібно використовувати сплав, що включає нікель. Нікель дуже стійкий до корозії та має високу щільність. Однак іноді цей метал може спровокувати алергію.

Нікель:

Щільність нікелю складає 8,9 г/см³. Цей метал використовується для обмотки багатьох різних струн завдяки надзвичайно високій стійкості до корозії та легкості обробки.

 

Золото:

Щільність золота складає приблизно 19,3 г/см³. Золоті сплави використовуються лише в якості обмотки, оскільки цей матеріал занадто м’який, щоб бути основою струни. Міцність золота для цього недостатня. Використання золота у чистому вигляді лише збільшить вартість струни, не надаючи їй значних переваг. Thomastik-Infeld виробляє позолочені струни.

Вольфрам:

Щільність вольфраму складає приблизно 19,3 г/см³, завдяки чому цей метал є таким же важким, як і золото. Вкрай важко зробити з вольфрамового круглого дроту – плоский. Таким чином, цей метал не може бути використаний як матеріал для зовнішньої обмотки оркестрових струн, оскільки для цього неодмінно повинен бути використаний плоский дріт. Це означає, що обмотка вольфрамом ніколи не є крайнім зовнішнім шаром. Натомість це проміжний шар між основою струни та зовнішньою обмоткою.

Титан:

Щільність титану складає 4,5 г/см³. Завдяки своєму оксидному шару титан не продукує ідеального відклику, та це єдиний метал, який є біосумісним. Це означає, що цей матеріал не викликає алергії! Беручи це до уваги, Thomastik-Infeld працює над створенням спеціальних титанових сплавів з метою розробити струни, які будуть виготовлені виключно з титану. Метою цього проекту є створення гіпоалргенних струн, цілком придатних для людей, що страждають на алергію.

Олово:

У каталозі струн Thomastik-Infeld є покриті оловом струни. Однак олово використовується не як матеріал обмотки, а як матеріал покриття струн зі сталевою основою. Для цього сталеву основу струни протягують через ванну із розтопленим до 260° оловом, що дозволяє основі струни поглинати олово на своїй поверхні. Після цієї процедури, надлишки олова стирають. Так виготовляється сталева основа струни, вкрита оловом. Для підвищення стійкості до корозії така струна також може містити шар нікелевого бар’єру. Компанія Thomastik-Infeld включає у склад всіх вкритих оловом струн Мі бар’єрний шар з нікелю, за винятком струн AL01 та SP01.

Tags: , ,