Sankyo

Шлях до ідеальної флейти

Ім’я японської компанії Sankyo перебуває у золотому списку кращих світових виробників флейт для професійних музикантів та обдарованих молодих флейтистів. Це порівняно молодий бренд, який було засновано у 1968 році в японському місті Саяма. Назва «Sankyo» перекладається як «тризвуччя» – на знак того, що компанію було засновано одразу трьома майстрами на рівних засадах. Очолив музичну трійцю Кікао Хісакура. Мудрі японці спеціально зупинилися на простій та звучній назві навіть для іноземців – сьогодні брендове ім’я Sankyo відоме також і завдяки тому, що воно мелодійне і легко запам’ятовується.

З метою створити «флейти ідеального звучання» майстри Sankyo виставляють найвищі критерії для розвитку власної майстерності, поєднують кращі музичні традиції виробництва та сучасні інноваційні технології, якими славиться Японія. Матеріали для флейт – золото, срібло, чорне дерево – добираються довго і прискіпливо за найвищими критеріями у відповідній царині. Сьогодні Sankyo виробляє професійні та навчальні флейти – золоті та срібні, дерев’яні, флейти-пікколо та флейти-альт. Конструкції всіх видів інструментів постійно вдосконалюються.

У своєму класі флейти Sankyo можна назвати ідеальними в плані співвідношення ціна-якість. Найдорожчі та найбільш відомі, звичайно, золоті флейти Sankyo. Ці флейти мають настільки чисте й експресивне звучання, що змушують затамовувати подих цілі концертні зали. Срібні флейти Sankyo, натомість, відомі легким м’яким звучанням, яке забезпечується не лише якісними матеріалами, але й їхньою правильною обробкою. Професійні флейтисти також надзвичайно цінують глибокі, м’які та виразні за звучанням флейти-альт виробництва Sankyo. Вони наділені насиченим звуком, який немов проникає в єство слухача.

Дерев’яні флейти виготовляють із кращих зразків деревини гренаділ. Сушка деревини триває 10 років, після чого кращі зразки чорного дерева обираються для створення флейт. Саме вони здатні видавати ідеальне звучання, за яке музиканти і люблять дерев’яні флейти. Натомість флейти-пікколо від Sankyo завдяки інноваційним розробкам майстрів компанії наділені більш стійким тембром, вони мають більш ергономічні клапани.

Якість та унікальні риси флейт Sankyo підтверджували й засвідчують далі багато відомих флейтистів. Зокрема, великий віртуоз ХХ сторіччя Alain Marion, який грав на золотій флейті Sankyo. Серед наших сучасників можемо назвати імена Jean-Claude Gerard (флейта, Париж), Herman Van Kogelenberg (дерев’яна флейта, Мюнхен), Walter Auer (золота флейта, дерев’яна флейта, флейта-альт; Відень), Julien Beaudiment (флейта, Ліон) та інших. Всі ці музиканти – солісти симфонічних та оперних оркестрів своїх міст.

Серед видатних музикантів Sankyo є й імена українських віртуозів. Зокрема, це Юрій Шутко – заслужений артист України та педагог, соліст Національної філармонії України, лауреат численних міжнародних музичних конкурсів. «Моя флейта Sankyo ідеально відповідає тому запалу, який я відчуваю під час гри. Це справжнє продовження моєї індивідуальності – флейта, яка була зроблена з любов’ю».