Здійснено новий рідкісний запис виконання улюбленої скрипки Нікколо Паганіні

Одна з найбільш цінних і недосяжних скрипок у світі, скрипка Нікколо Паганіні 1743 ‘Cannone’ Guarneri ‘del Gesù’, була взята з місця свого перебування у Sala Paganiniana в стінах Палаццо Турсі у Генуї і задіяна для нового запису музики, створеної за натхненням творчості цього видатного композитора.

Улюблена скрипка Нікколо Паганіні: скрипка 1743 ‘Cannone’ Guarneri ‘del Gesù’

Дозвіл на використання інструменту для запису від міської влади Генуї отримала італійська скрипалька Франческа Дего. Запис був здійснений безпосередньо у стінах Палаццо Турсі задля уникнення необхідності в озброєному поліцейському супроводі, обов’язковому під час перевезення скрипки. Місто нечасто надає дозвіл на використання інструмента, переважно у травні, для виставлення скрипки у Музеї мистецтв Колумба у місті Колумбус, штат Огайо, США.

У новому альбомі будуть представлені різноманітні композиції: від твору доброго друга Нікколо Паганіні – Джоаккіно Россіні Un mot a Paganini – до музики 20-го століття і сучасної музики, включаючи твір, який для Франчески Дего напсиав італійський композитор Карло Боккадоро, а також – оновлену версію твору Паганіні Cantabile.

«Я сміялася, плакала і підстрибувала вгору-вниз», – розповідає Дего про свій перший досвід гри на скрипці Cannon. «Провести перші свої три години з особистою скрипкою Паганіні Del Gesù було приголомшливо. Цей інструмент – магічний, він мудрий, захоплюючий, легендарний. Він по-справжньому зачарований».

Окрім здійснення запису, 27 жовтня скрипалька також виступила зі скрипкою Cannon у театрі Карло Феліче, зігравши Концерт Паганіні для скрипки з оркестром №1 – до Дня народження великого скрипаля.

Скрипка Cannon відома як улюблена скрипка Нікколо Паганіні, граючи на якій він розробив нові техніки скрипкового виконання. Сама назва скрипки, Il Cannone – у перекладі гармата, посилається на її силу та проекцію. До цього часу існувало лише три-чотири записи виконання на цьому інструменті, і це незмінно була музика Паганіні.

Після того, як в 1960-х роках було здійснено сучасну настройку скрипки Cannon, вона регулярно використовувалася, але в останні роки ця інтенсивність була знижена. Попри те, що записи виконання цього інструменту є рідкісними, скрипка Cannon часто задіяна у концертних виступах, в тому числі – у виступах переможців Міжнародного конкурсу скрипалів Premio Paganini. У 2004 році скрипковий майстер і реставратор Брюс Карлсон здійснив над скрипкою реставраційні роботи для Колекції історичних скрипок міста Генуї. Вважається, що скрипка Cannon була подарована Паганіні у 1802 році, а в 1851 році композитор заповів передати її «на вічне зберігання» своєму рідному місту – Генуї.

Tags: ,